Kurumsal

Grup kuruluşunun ilk yıllarında uluslararası forwarder pazarlama konusun da kendini gösterirken temel faaliyetler zaman içinde dış ticaret, lojistik, petrol ve petrol ürünleri  sektörüne yönelmiştir.

SGL 1987 senesinden günümüze kadar kazandığı engin tecrübesiyle uluslararası rekabet gücünü insana, çevreye ve toplumsal değerlere saygılı ve duyarlı; farklı coğrafyalarda faaliyet gösteren bir şirketler grubudur. SGL bir dünya şirketi olarak faaliyet alanlarını farklı coğrafya ve sektörlere yaygınlaştırarak hızlı bir şekilde ilerlemesini sürdürmektedir.

SGL dinamik yapısının temellerini toplumsal değerler sisteminin köklerinden, geleceği kucaklayan yaklaşımlarını evrensel ilkelerden alan bir dünya şirketi oluşturmaktadır. Bu yaklaşımın nihai ifadesi olarak faaliyetlerimizi oluştururken ticari beklentilerimiz kadar topluma, çevreye ve gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünyayı miras bırakmayı da ilke edinmiş bulunmaktayız. SGL Enerji Piyasası Denetim Kurulundan almış olduğu Dağıtım Lisansına sahiptir.

DÜNYA'DA SGL

SGL Dünya'da ISAF, NATO, NAMSA, DESC (Defence Energy Support Center), DLA, UN (UNITED NATIONS), Petrol tedariği yapmaktadır. Birçok büyük firmalar ile anlaşmalar yaparak sadece Türkiye sınırları ve Avrupa'da değil bütün dünyada Petrol satışları gerçekleştirmektedir. Ufkunu genişleterek tedarik alanında liderliği hedeflemektedir.

Son zamanlarda SGL yaptıgı atılımlarla dünyada söz sahibi olan petrol rafinerileri ile direk olarak iş birligi yaparak, gerek akaryakıt gerekse de hem sivil hem de askeri havacılık ve denizcilikte kullanılan sırasıyla Jet-A1, JP8, UL91, Avgas100LL ve Euro-Dizel & 95 Oktan Benzin, F-76 , İFO 180 tipi yakıtların taleplerini kolayca karsılamaya baslamıstır.